5 inspirujących książek na zimowe wieczory ( i nie tylko! )

5 inspirujących książek na zimowe wieczory ( i nie tylko! )

Macie swoje ulubione książki?

Takie, do których wracacie po latach. Inspirujące książki, z których zdania krążą Wam w głowie na długo albo w jakiś wyjątkowy sposób wpłynęły na Wasze życie?

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić moimi ulubionymi książkami. Książkami, do których wracałam nie raz, albo na pewno będę wracać. Każda inna, każda z innego gatunku, ale mają w sobie coś wspólnego. W każdej z nich znalazłam cząstkę siebie. Niektóre rozbawiły mnie do łez, przy innych łzy płynęły z innego powodu. Jeszcze inne pozakreślałam całe ołówkiem, bo chciałam żeby słowa zostały ze mną na dłużej. Przy innych zdania same kodowały się w głowie i nieświadomie dźwięczały mi głowie by iść do przodu.

Niektóre są o podróżach w nieznane, inne w głąb siebie.

Łączy je jedno – warto marzyć.

 

Przedstawiam Ci 5 inspirujących książek

inspirujące książki

1 – „JESTEM ” – Magdalena Olech

Książka „JESTEM” to must have każdej kobiety. Książka od wyjątkowej kobiety, dla wyjątkowych kobiet – czyli każdej z nas.

Magdę poznałam na warsztatach rozwoju osobistego dla kobiet, które prowadziła. Już przed rozpoczęciem warsztatów zamówiłam w ciemno jej książkę. Wiedziałam, że to będzie coś wielkiego, a książki znikały jak ciepłe bułeczki. A nawet lepiej. Świeża bułeczka jest atrakcyjna tylko przez chwilę, a książka Magdy zawiera prawdy ponadczasowe. Tę książkę powinna przeczytać każda kobieta. Magda ma wyjątkowy dar, by łączyć nas kobiety razem.

W książce „JESTEM” przedstawione są historie 9 kobiet.

 Każda z nich jest inna,  idzie inną drogą, niesie zupełnie inny plecak doświadczeń.

Wszystkie jednak jesteśmy tak do siebie podobne. Z każdej historii wyniosłam ważną lekcję.  Książka uczy wdzięczności, wiary w marzenia, pokory i tego by nie oceniać innych – nigdy nie wiemy jaki bagaż niesie ze sobą nawet bliska nam kobieta. Czasami plecak może być naprawdę ciężki. Wspierajmy się, pomagajmy sobie w tej podróży.

Książkę można by przeczytać w jeden dzień, ale spróbujcie tego uniknąć! Tę książkę trzeba smakować . Jak zaleca sama autorka –

„zawiń się w koc, usiądź wygodnie i podaruj sobie ten czas”.

książka Magdalena Olech Jestem

Książka jest do tego przepięknie wydana, a ze stron wysypują się małe serduszka. Mam wrażenie, że żadne serduszek nie znalazło się na tej stronie przypadkowo. W takich momentach serce nie raz zabije Ci szybciej.

Książka jest dla kobiet, które szukają inspiracji, swojej drogi, które potrzebuje zmiany, zmagają się z trudną sytuacją życiową, ale też dla tych które idą jak burza do przodu i spełniają marzenia. Książka dla każdej z nas.

Jeżeli chcecie zamówić książkę na prezent, sprzedaż edycji świątecznej trwa trwa tyko do 16 grudnia.

Książkę Magdy można kupić TUTAJ

książka Magdalena Olech Jestem

2- „Wielka Magia” – Elisabeth Gilbert

Ta książka podziała na mnie z magiczną mocą. Kupiłam ją dobre kilka lat temu podczas kryzysu na studiach. Nauka mnie przytłaczała – nie miałam na nic czasu , nie mogłam odkryć swojej pasji. Wracałam z uczelni już po zmroku przez zimowy, ośnieżony Lublin. Pamiętam ten moment jak zobaczyłam tę książkę na wystawie. To był moment jak ze świątecznej reklamy. Coś kazało mi wejść do środka. Ta wirująca kolorami okładka, w ten ciemny ponury dzień..

„Odważ się żyć kreatywnie”. Tego zdania potrzebowałam w tamtym momencie chyba najbardziej.

Czytaliście słynne „Jedz, módl się, kochaj”? To książka tej samej autorki. Powiedziałabym, że jeszcze lepsza! Przynajmniej na mnie podziałała niesamowicie. Dała mi wielkiego kopa do działania.

Otworzyła furtkę do ogrodu twórczego życia, nauczyła czerpać natchnienie w codzienności i znajdować czas na realizację małych wielkich marzeń.

Małymi kroczkami zaczęłam robić to co kocham, co nie oznaczało rezygnacji z zawodu czy rzuceniem studiów. Elizabeth przez lata była kelnerką, a po pracy pisała i pisała. Czasami nie musimy wywracać swojego świata o 180 stopni by robić do co się kocha. Próbuj nowych rzeczy, szukaj w życiu znaków, żyj!

Jak żyć kreatywnie, jak spełniać marzenia, jak nasycić swoje życie pasją? Jeżeli brakuje Wam tego czegoś w życiu i czujecie jak maleńki głosik próbuje przebić się przez warstwy by powiedzieć „zacznij to robić” –  ta książka jest dla Was. Po prostu to z zrób.

Książkę czytałam od deski do deski 3 razy, a do pozakreślanych fragmentów wracam jeszcze częściej.

Nie bój się marzyć. Życie jest po to, żeby żyć z pasją.

Książka Wielka Magia

3 – „Opowieści z końca świata” – Ewelina Gac

Jak już jesteśmy przy marzeniach, to ta książka jest dla Was!

O spełnianiu marzeń, szukaniu swojego krańca świata. Pasji, podróży, pełna przemyśleń.

Macie takie osoby, które poznaliście przez Instagrama, a czujecie jakbyście znali się od lat? A potem nagle się spotykacie i nie możecie się nagadać! Ja tak miałam z Eweliną! Mimo, że spotkałyśmy się tylko raz, jest mi szczególnie bliska. Uwielbiam czytać o jej wyprawach w poszukiwaniu końca świata.

Gdy Ewelina ogłosiła, ze zaczyna pisać książkę nie mogłam się doczekać! Gdy wreszcie trafiła w nasze łapy, czułam jakby Ewelina przyjechała do mojego mieszkanka z całym workiem opowieści z różnych krańców swata. Czułam się jakbyśmy siedziały razem przy aromatycznym węgierskim winie, zajadały się Studentską czekoladą i gadały do rana. Taka własnie jest tak książka. Jak opowieść z końca świata najlepszej przyjaciółki.

Czułam się jakbym razem z autorką wędrowała przez pachnące cytrynowe gaje. Przeniosłam się do Turcji, Grecji, Czech, poczułam wiatr znad amerykańskiego wybrzeża i Balatonu.

Jak to jest mieszkać za granicą, czy warto wyprowadzić się z kraju,  czy można odnaleźć swój koniec świata? Nie jest to jednak zwyczajna książka podróżnicza. To książka o znacznie ważniejszej podróży – w głąb siebie. Autorka zabrała mnie w magiczną podróż w poszukiwaniu swojego końca świata. Książka to też ogromna dawka motywacji!

Jak iść za głosem serca i szukać w życiu drogowskazów. Dla mnie ta książka była znakiem. Po przeczytaniu książki już wiem, że czas ruszyć na swój wymarzony koniec świata.

Cytując książkę „Życie daje nam tyle radości ile jesteśmy w stanie udźwignąć”.

Książkę możecie zamówić  TUTAJ

Z okazji Świąt mam dla Was rabat na książkę Eweliny. Na hasło lovekrowe dostaniecie 10% rabatu.

Opowieści z końca świata

Ja nie mogę się napatrzeć już na samą okładkę „Opowieści z końca świata”, a do kompletu można też zamówić kubki z przepięknymi grafikami!  Bo chyba nie ma nic lepszego niż zimowy wieczór z książki i herbatą z miodem w ulubionym kubku. Ja wybrałam Turcję i Polskę.

A jaki jest Twój koniec świata?

Książka Opowieści z końca świata

4- „Dzika droga” – Cheryl Strayed

To jedna z książek, które bardzo silnie na mnie zadziałały i obudziły we mnie ducha przygody.

Inspirująca książka o tym jak silna może być kobieta i jej marzenia. O pokonywaniu życiowych zakrętów i szukaniu celu. Sheryl  ruszyła w samotną podróż przez jeden z najsłynniejszych szlaków – Pacific Crest Trail. Szlak ciągnący się przez Kalifornię, Oregon, Waszyngton. Szlak mający pół metra szerokości, a 4285 długości…… Jeden monstrualny plecak, jedna dziewczyna. Udało się!

Książka przez lata była dla mnie ogromną motywacją. Obudziła we mnie zew podróży. Podróży przez dzikie tereny, w nieznane. Pokonywaniu fizycznych niedogodności by odnaleźć siebie. Pochłaniałam ją w czasach gdy jeździłam z Arkiem na wyczerpujące trasy rowerowe. Np. 500 km po górzystej Norwegii – jadąc 7 km pod górę ( często w deszczu!) dzień w dzień. Czasami miałam dość, a potem przypominałam sobie „Dziką drogę” . Co tam góra, dam radę, a na szczycie zjem całą czekoladę! Potem krzyczałam głośno zjeżdżając z górki, czerpałam z podroży siłę i wynosiłam jeszcze więcej.

Ważne by czerpać z podróży coś więcej niż piękne widoki i tysiące zdjęć.

Drobne niedogodności mogą nas tylko wzmocnić, a kawa i czekolada na szczycie zawsze smakuje wyjątkowo. Ale nie wtedy gdy wjedziemy tam kolejką, ale gdy włożymy w to pewien wysiłek. Uczymy się też wdzięczności  z drobnych oczywistych rzeczy – suchego śpiwora, ciepłego posiłku  czy prysznica. Takie drobiazgi zaczynamy potem doceniać w codziennym życiu. Nie ważne gdzie dojedziemy, gdzie dojdziemy, czerpmy podczas podróży jak najwięcej. Droga jest celem.

Książka jest o wewnętrznej sile kontrastującej z surową  przyrodą. Jesteśmy silniejsze niż nam się wydaje. Jedna wybierze się w samotną podróż, inna nie musi nawet wychodzić z domu, ale  każda z nas jest w swojej drodze.

Na podstawie książki nakręcono też film z Reese Witherspoon. Warto zobaczyć! Oczywiście po przeczytaniu książki 🙂

inspirujące książki

5 – „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy 

To jedna z najbardziej znanych książek – przeczytało ją ponad milion ludzi na całym świecie, ale trzeba być na nią gotowym. Kiedyś traktowałam takie książki jak stek bzdur – ” kto wierzy w coś takiego”?

Książkę przeczytałam w te wakacje po raz pierwszy i oniemiałam – czego nie słyszałam o tym wcześniej?! Oczywiście , że słyszałam, ale do siebie nie dopuszczałam. Można wierzyć w to lub nie , ale naukowo udowodniono jak silny wpływ na nasze życie, zdrowie, wybory ma nasza podświadomość. Kody zapisane w naszej podświadomości często sterują całym naszym życiem. Nie bez powodu mówi się „co wewnątrz to na zewnątrz”.

Jeżeli myślimy pięknie, cudowne rzeczy, ludzie, sytuacje pojawiają się w naszym życiu. Życie nie jest po to, żeby się smucić, ale cieszyć się, korzystać z bogactwa jakie daje nam świat.

Złe nastawienie nie prowadzi do niczego dobrego. Umartwianie się nie uratuje nas od złych zdarzeń. Jeżeli jest szansa, że pozytywne myślenie przywoła pozytywne zdarzenia w naszym życiu – czemu by nie spróbować?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej” ?

Jesteśmy jak magnesy, którymi przyciągamy to samo co wewnątrz nas.  Świat jest naszym lustrem.

Ja widzę dużą zmianę po przeczytaniu tej książki.  Nawet jeżeli nie wszystko układa się tak jakbym chciała , najwidoczniej tak ma być. A dzięki pozytywnemu myśleniu będziemy przynajmniej zdrowsi i.. szczęśliwi!

Tę książę powinien przeczytać każdy i wracać do niej przynajmniej raz do roku. U mnie leży cała pozakreślana przy łóżku.

Próbowaliście siły pozytywnego myślenia?

Widziałam, że w księgarniach pojawiło się piękne nowe wydanie tej książki. Większy format, twarda okładka, uzupełnione informacje – wygląda dużo lepiej niż moja na zdjęciu 😉

inspirujące książki

Macie inspirujące książki do których wracacie? Jestem ciekawa Waszych ulubionych 🙂

Mam jeszcze wiele fajnych książek do polecenia. Chcielibyście drugą część takiego cyklu?

książka Magdalena Olech Jestem17 thoughts on “5 inspirujących książek na zimowe wieczory ( i nie tylko! )”

  • Tak, chcę kolejną część! Bo póki co z Twoich propozycji mam przeczytaną tylko Dziką Drogę 😍

Leave a Reply