Jak samemu zorganizować spływ Wisłą ? – Dmuchane canoe Gumotex

Jednodniowy spływ Wisłą dmuchanym canoe. 

Annopol – Józefów nad Wisłą

Jadąc w odwiedzimy do znajomych w razie czego wrzuciliśmy do samochodu dmuchane canoe i matarec – w końcu nigdy nic nie wiadomo! 
Przeczucie nas nie myliło, tamten wrześniowy weekend okazał się wyjątkowo piękny. Postanowione –  nie wracamy do domu! Do plecaka dorzuciliśmy jeszcze pierogi z mlecznego baru, obowiązkowo paprykarze i wino na wieczór. Pozostało tylko znaleźć miejsce do spania i zaplanować spływ – skąd -dokąd, jak się przetransportować z kajakiem ?- tym pomartwimy się przy porannej kawie. Póki co zatrzymaliśy samochód nad brzegiem Wisły, rozłożyliśmy się wygodnie w bagażniku i ucztowaliśmy przy mieszanienie blasku zachodzącego słońca i ogniska. 

Nocleg w Józefowie

Jak się okazało z dmuchanym canoe to nic trudnego 🙂
Bez większego planowania samochód zostawiliśmy na stacji w Józefowie, canoe spakowaliśmy do plecaka, podpięliśmy pompkę i ruszyliśmy łapać stopa ( bo jak się okazło na autobus nie ma co liczyć – no tak, niedziela!). Kilkanaście minut machania wiosłem zadziałało 🙂 I trafiliśmy pod most w Annopolu 🙂
Tylko kilkanaście kilometrów do przepłynięcia, czyli duży relax. Będziemy się opalać na dzikich plażach i zajadać pierogami. Trzeba tylko uważać żeby nie przeoczyć miejsca z samochodem :)!

Taką tajemniczą wsypę znaleźliśmy w okolicah Basonii.

Józefów nad Wisłą
Też nie możecie się doczekać długich wiosennych weekednów w sam taz na spływ :D?


Leave a Reply