Lofoty kajakiem – canoe Gumotex Palava

Trochę się pozmieniało. Mieliśmy tylko kupić bagażnik na rowery. Po krótkich kalkulacjach stwierdziliśmy, że jak już montujemy hak, można nabyć bagażnik w formie przyczepy… Wyjściowa Niewiadów rozrosła się do nieco większej, a zamiast rowerów wzięliśmy …kajak!

I to był strzał w 10!
Teraz nie wyobrażam sobie lepszego zwiedzania Lofotów.
Z perspektywy dwóch wyjazdów widzę, że na rowerach nie zobaczylibyśmy dużo więcej, za to kajakiem dotarliśmy w takie zakątki, o których moglibyśmy tylko pomarzyć.
Był też plan kupienia drona, ale czy nie lepiej osobiście popłynąć na bezludną wyspę niż tylko obejrzeć ją z lotu ptaka?
Wybór jest prosty 😀
I taką niespodziankę sprawił mi mój mąż wyciągając dmuchane canoe, które udało mu się ukryć w przyczepie.

Canoe ma same plusy organizacyjne:

– po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i można je transportować nawet w plecaku

– może wygląda niepozornie, ale to dmuchane canoe jest przeznaczone do raftingu i jest odporne na szuranie nawet po skałach

– ławeczki są bardzo stabilne i nie ma mowy o łatwym wypadnięciu – potwierdza to test kawy, z której nie wylała się nawet kropelka!

– do tego jest bardzo pojemne, oprócz nas z reguły pakujemy duży plecak, sakwy i kosz piknikowy

Na drewniane ławeczki, do których można domontować oparcie, rzucamy miękkie poduchy i gotowe.
Zapraszam na pierwszą podróż po Lofotach  pod piracką banderą ;D

Canoe – GUMOTEX – model Palava

Przygotowania

Przeszukuję google maps krok po kroku i cholera, naprawdę nie mam pojęcia gdzie wtedy byliśmy!
 To nasz pierwszy nocleg na Lofotach zaraz przy E10. Wypłynęliśmy caone przed siebie i od razu trafiliśmy na bezludną wyspę pełną muszelek i sypkiego białego piasku. Bajka.  Ale takich wysp przy drodze jest na pęczki, dlatego nie martwię się, że nie mogę zlokalizować tego miejsce na mapie. Jeżeli macie kajak to bez obaw – na pewno traficie na nie jedną tajemnicza wyspę, po której hasają tylko kraby.

Bezludna wyspa 

Zdobywamy wyspę

Kamuflaż 100%

Na moje oko to gdzieś tutaj ( albo zupełnie gdzie indziej… 😉 )

https://www.facebook.com/plugins/like.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLove-Krowe-nasze-podr%25C3%25B3%25C5%25BCe-668206906574432%2F%3Fref%3Dbookmarks&width=450&layout=standard&action=like&size=large&show_faces=true&share=true&height=80&appId2 thoughts on “Lofoty kajakiem – canoe Gumotex Palava”

Leave a Reply