Gdzie spać w Szwecji ? Chatka gdzie można przenocować zupełnie za darmo

Kolejnym ciekawym punktem, na który natknęliśmy się na swojej trasie jest – po prostu chatka. A raczej sieć chatek – schronisk, rozsianych po całej Szwecji i Norwegii. Niby zwykły domek, ale lubię takie niestandardowe atrakcje, których nie znajdziemy w przewodniku. 
Z racji tego, że pogoda w tych krajach jest nieprzewidywalna, co jakiś czas można zobaczyć tego typu domki. Na swojej drodze spotkaliśmy ich całkiem sporo. Różnią się od siebie wyglądem, ale w każdej śmiało można odpocząć lub przespać się bezpłatnie.  Na tą trafiliśmy akurat w „porze obiadowej” zaraz po przekroczeniu granicy Finlandia – Szwecja. 
W środku znaleźliśmy miejsce na palenisko, pełny składzik drewna, naczynia i pledy – praktycznie wszystko co pozwoli nam bezpiecznie przetrwać noc w kryzysowej sytuacji. Sądząc po zdjęciach w środku często odbywają się tu też lokalne imprezy, wspólne łowienie ryb i wielkie zimowe ogniska. 
Dobrze mieć świadomość, że w razie kliku deszczowych dni można posiedzieć przy ogniu w przytulnym miejscu 🙂

Po lekko mrocznej północnej Szwecji coraz bardziej zbliżamy się do naszego celu  – Lofotów.
To niesamowite jak szybko może zmienić się klimat. Przekraczamy magiczną granicę z Norwegią i już tylko parę godzin dzieli nas od piaszczystych plaż . 

https://www.facebook.com/plugins/like.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLove-Krowe-nasze-podr%25C3%25B3%25C5%25BCe-668206906574432%2F%3Fref%3Dbookmarks&width=450&layout=standard&action=like&size=large&show_faces=true&share=true&height=80&appId3 thoughts on “Gdzie spać w Szwecji ? Chatka gdzie można przenocować zupełnie za darmo”

Leave a Reply