Świat zwolnił, też się zatrzymaj / Polsko – norweska #miłośćwczsachzarazy

Świat zwolnił, też się zatrzymaj / Polsko – norweska #miłośćwczsachzarazy

Obecna sytuacja wpływa na wszystkich. Ciężko jest odwrócić wzrok, wyłączyć i zająć swoje myśli czym zupełnie innym. Świat się zatrzymał. My razem z nim. Mimo, że sytuacja dla nas też jest ciężka, wiem że w końcu wyjdzie słońce, a potem będzie jeszcze lepiej. W końcu, żeby postała zachwycająca tęcza musi najpierw spaść  deszcz. Czuję, że to będzie  „Double rainbow” 😀 !

#miłośćwczasachzarazy

Można powiedzieć, że jesteśmy z Arkiem w kropce . Ja w Polsce z Toudim, on w Norwegii – rozdzieleni przez wirusa 😉 Nie wiem kiedy się zobaczymy, za miesiąc? dwa? Ale czuję, że będzie dobrze.

Teoretycznie zaraz po informacji o zamknięciu granic Arek mógł jeszcze wrócić do Polski. Skorzystać z lotów czarterowych czy załapać się na transport jakimś samochodem.  Ale… przeprowadzka do Norwegii to było nasze Wielkie marzenie. Marzyliśmy  o tym od zaręczyn na szczycie Preikestolen (czyli prawie 5lat!). W końcu zaryzykowaliśmy, podjęliśmy ważne kroki i Arek jest na miejscu. Ma umowę o prace na czas nieokreślony – spełnienie jest tuż tuż.

Tak, będzie ciężko, ale jesteśmy razem już prawie 14 lat i jakiś wirus nas nie pokona 😉 Czekam na spotkanie jak na pierwsze randki, a póki co robimy sobie romantyczne kolacje przez Skypa – czuję się trochę jak żona marynarza. W końcu to nawet trochę romantyczne 😉 Odległość czasami zbliża, nie oddala, chaos nie burzy, a buduje  i spaja raz na zawsze.

norwegia podroz poslubna

Norweskie Love story

Potraktujemy to jak przygodę, dalszą część norweskiego Love story. W końcu najpiękniejsze filmy  o miłości opowiadają o trudnych czasach, a ludzie nigdy nie kochają tak mocno jak w czasach kryzysu.

Wiem, że w końcu wszystko minie, dołączę do Arka razem z Toudim. Wyjdzie słońce, wsiądziemy w kajak i popłyniemy do bram fjordu.

norwegia kajak

Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej. Dbajmy o relacje, doceńmy to co mamy. Ten czas teraz mimo, że trudny, może być nam potrzebny. Żeby na chwilę przestać biec, rozejrzeć w około, zadbać o bliskich i swoje życie. Teraz nie liczy się jakie plany się miało, ile krajów odhaczyliśmy na mapie i ile kilometrów przejechaliśmy.

Świat się zatrzymał, być może chce nam coś pokazać. Wynieśmy z tego nie tylko strach, a po prostu ważną lekcję.

norwegia kajak

Ostatnio wzięło mnie na wspomnienia. Odgrzebałam stare zdjęcia i odpłynęłam w widokach naszych pierwszych wakacji z Toudim – Chorwacja/Bośnia i Hercegowina.

Mimo, że było cudownie, wtedy ta podróż wydawała mi się taka „normalna”. Klasyczne rodzinne wakacje „Pug na Wyspie Pag”. Niespieszna podróż z przyczepą kempingową. pływanie kajakiem i pilnowanie „nastoletniego” mopsa, który właśnie przechodził bunt. Mało zwiedzania, dużo bycia razem.

Teraz czuję mega wdzięczność. Za ten kolor wody o każdej porze dnia, wiatr znad zatoki wpadający przez uchylone okno przyczepki, smak paskiego sera, słonej wody kapiącej z włosów i chłodnego wina. Poranki i wieczory tylko we troje. Upalne noce przy wentylatorze, tonę piasku w łóżku i sierści pachnącej morzem i wiatrem.

Teraz jeszcze bardziej doceniam tę i każdą inną podróż. Co zobaczyliśmy, co przeżyliśmy, a najważniejsze  z kim.

Chorwacja Wyspa Pag

 

Chorwacja Wyspa Pag

Gdy wszystko minie spojrzymy na świat innymi oczami.

Jak suche liście opadnie to co błache, powierzchowne odsłaniając sam pąk, który rozkwitnie. Rozkwitnie najpiękniejszy kwiat, ferią barw i zapachów.
Docenimy życie jak nigdy dotąd. Rzeczy, które braliśmy za oczywiste zachwycą nas jak pierwszy oddech. Spojrzymy na świat oczami dziecka, kwiaty zahipnotyzują nas swoją słodyczą i wybiegniemy na łąkę z radością psa.

Będziemy płakać z zachwytu, wzruszać się milion razy. Dotykiem bliskiej osoby, smakiem pocałunku, powiewu przygody na twarzy. A każda podróż będzie smakowała jeszcze bardziej.

Wzniesiemy toast z życiem.

Będzie inaczej, będzie lepiej ❤️

Norwegia lodowce

A u Was jak nastroje? Zgadzacie się, czy macie zupełnie inne podejście ?

Ściskam mocno

Karolina 🙂

 

norwegia podroz poslubna

 



Leave a Reply